Nasza misja

SOLUTIO to działania zarówno w zakresie szeroko zakrojonej psychoterapii i pomocy psychologicznej, jak i szkolenia mające na celu kompleksowe wsparcie rozwoju wszystkich tych, którzy zajmują się pracą z ludźmi.

Psychoterapia:

W tradycyjnym podejściu terapeutycznym, często zdarza się, że celem działań pomagacza bywa pozbycie się problemu. Podejście skoncentrowane na rozwiązaniach daje szansę zrobienia kroku dalej – pokazuje, że są sytuacje gdy cel nie przynależy do problemu, ale skierowany jest od problemu. Pomoc terapeutyczna, świadczona przez nas personel skoncentrowana jest na osiągnięciu określonego przez klienta celu, a nie analizie problemu czy deficytów, które uświadomiły mu potrzebę szukania wsparcia. Przedmiotem zainteresowania terapeutów nie jest więc przeszłość, a raczej teraźniejszość i przyszłość. O tyle zajmujemy się historią życia klienta, o ile można z niej odczytać jego mocne strony, cenne doświadczenia i sposoby radzenia sobie z wcześniejszymi kryzysami.

Szkolenia:

Naszą ofertę szkoleniową kierujemy do wszystkich tych osób, które zajmują się pomocą drugiemu człowiekowi, są to terapeuci, lekarze, nauczyciele, pracownicy socjalni czy kuratorzy. Metoda TSR pomaga postrzegać klienta i siebie, jako ludzi pełnych możliwości w drodze do poszukiwania rozwiązań.